Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Anime happy Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
intrati pe http://animesmile.3xforum.ro/
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Anime happy Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ | Reguli | Inregistrare | Login
POZE Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ANIME HAPPY Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: Profil sexy_andrea2006
 | Femeie 24 ani Sibiu cauta Barbat 27 - 53 ani |
|
LyZa-LyZz
~admina~Ayumi
 Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1297
|
|
The Melancholy of Haruhi Suzumiya (涼宮ハルヒの憂鬱, Suzumiya Haruhi no Yūutsu?) este titlul anime-ului din 2006 despre o fată care, fără să ştie, deţine puterea de a schimba realitatea. Povestea este bazată pe o serie de romane, primul purtānd acelaşi nume. Adaptarea anime, regizată de Tatsuya Ishihara şi produsă de Kyoto Animation, urmăreşte acţiunea primului roman, prezentată īn 6 episoade, iar alte 7 bazate pe acţiunea celui de-al doilea roman (The Sigh of Haruhi Suzumiya), al 3-lea (The Boredom of Haruhi Suzumiya), al 5-lea (The Rashness of Haruhi Suzumiya) şi al 6-lea (The Disturbance of Haruhi Suzumiya). Al 9-lea episod, "Someday in the Rain", a fost o nouă poveste scrisă special pentru anime de Nagaru Tanigawa, autorul poveştilor. Al 14-lea episod al seriei a avut preimera īn Japonia pe 2 aprilie 2006 şi a fost difuzat pānă pe 2 iulie 2006. Īn mod excepţional, aceste episoade nu au fost difuzate īn ordine cronologică. O redifuzare a seriei va īncepe īn aprilie 2009.[2]
Imediat după lansarea seriei, Kadokawa Shoten a primit o mulţime de oferte de la diferite companii pentru a licenţia anime-ul, manga şi romanele.[3] Pe 22 decembrie 2006, site-ul web asosbrigade.com a dezvăluit că versiunea anime a The Melancholy of Haruhi Suzumiya a fost licenţiată pentru America de Nord de Kadokawa Pictures USA, care a sublicenţiat producţia şi distribuţia către Bandai Entertainment.[4][5] Seria conţine 4 DVD-uri lansate īn 2007 pe 29 mai, 3 iulie, 25 septembrie şi 6 noiembrie.
_______________________________________

"Ma asez pe nisip privind apusul .... ce frumos .... imi amintea de trecut , de prieteni , de tot .... valurile marii imi ating picioarele ....soarele se oglindea in apa marii .... imi inchid ochii si o lacrima mi se prelinge pe obraz .." Ayumi ...
"Cand ai impresia ca toti s-au intors impotriva ta .... nu le arata dezamagirea , nu fi trist , .. zambeste si spera ... la fel cum vin asa se si duc (prietenii) , iar la fel de repede cum ii pierzi , atat de repede tii recapeti .." LyzZ
SCZ CA NU AM INTRAT PE FORUM , DAR ACESTA ESTE PRIMUL MEU AN DE LICEU SI MAMA ESTE DESTUL DE STRICTA .... NU AM VOIE LA CALCULATOR SAPTAMANILE ASTEA...
|
|
| pus acum 16 ani |
|